"köpekler hakkında bilgi" etiketli yazılar:

Köpekler Hakkında Bilgi

 Ergin
 19 Eylül 2012

Dogo Argentino:
Temel Özellikleri:
Dogo Arjantin, atletik görünümlü, kaslı yapıda ve orta boyutlarda bir ırktır. İyi bir bekçi köpeğidir. Ailesine bağlı olan bu ırk oldukça akıllı ve oyuncudur. çocuklarla ve tüm aile fertleri ile iyi anlaşır, öpülmekten ve kucaklanmaktan hoşlanır. İyi bir eğitim ve sosyalleşme sürecinden geçmesi gerekir.

 3.238 kere okunmuş.

Köpekler İle İlgili Genel Bilgiler

 Ergin
 10 Eylül 2012

Vücut Isısı————38-39 0C
Solunum Sayısı——–10-40 / Dakika
Nabız Sayısı———–60-160 / Dakika (Yetişkin)
———————-200-220 / Dakika (Yavru)
Diş Sayısı————-42 (Yetişkin)
İlk Süt Dişi Çıkışı——-4-5 Haftalık

 1.565 kere okunmuş.

Köpekler Hakkında Bilinmesi Gereken 40 Pratik Bilgi

1- Tüylerini tarayın. Köpeklerin çoğu fırçalanmaktan hoşlanır. Köpeğinizi fırçalayarak hem kürkünün sağlıklı olmasını sağlarsınız hem de aranızda bir bağ gelişir.

2- Köpekler de üşür. Köpeğinizin bir kürkü olması, soğuk havalarda dışarıda durmaya dayanabildiği anlamına gelmez. Onu bahçede kulübesiz bırakmayın.

 14.525 kere okunmuş.

Köpekler Hakkında Detaylı Bilgiler

 Ergin
 23 Mayıs 2012

Köpeğin tanımı Köpek ifadesi tek başına, Etçiller Takımı’nın, Köpekgiller Familyası’ndan, boy ve biçim bakımından bir çok ırkı olan, insanlar tarafından çok yönlü faydalanılan, çok iyi koku alan, sadık; bekçilik, avcılık, sürü koruma gibi işler için kullanılan memeli bir evcil hayvan olarak geçer. Her ne kadar köpekler etçil olarak sınıflandırılsa da, günümüzde artık “hepçil”, yani “ne bulurlarsa onu yiyen” olmuşlardır. Hayvanlar içerisinde insana en yakın olan köpek,aynı zamanda hayvanların en zeki olanlarından biridir.

 2.323 kere okunmuş.

Köpekler Hakkında İlginç Bilgiler

 Ergin
 23 Mayıs 2012

Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi duyarlar. Bu şekilde dünyaya gelen tek hayvan türü köpektir.
Bu nedenle siz köpeklere yakınlık göstermeseniz de onlar sizi çoktan benimsemiştir. Yeni aldığınız köpeğiniz sahibi olduğunuzu hissettiği andan itibaren kokunuzu benimsemiştir. Bulunduğu mekanlarda özellikle sizin eşyalarınızın üzerine uyumayı tercih eder. Sizin kokunuz onu rahatlatır.

 2.753 kere okunmuş.
Sayfalar1