Köpek Beslemenin Zararları

 Ergin
 28 Temmuz 2012

Köpek Beslemenin Zararları

1- Öncelikle sabah kalkıp kendinizden önce köpeğinizi düşünmek, gerçekten çok fedakarlık gerektiren bir davranış. Siz kendi işinizi halletmek yerine köpeğinizi çişe götüreceksiniz, yemeğini vereceksiniz, yok uğraşacaksınız, amaan çok uzun iş. Halbu ki köpek beslemezseniz sabah istediğiniz saatte uyanabilir, istediğiniz gibi oyalanabilir ve bütün bir saati kendinize ayırabilirsiniz.

2- İşe veya okula gittiğiniz zaman aklınız evde kalmaz. Acaba köpeğim beni özlüyor mu, canı sıkılıyor mu diye. Rahat bir şekilde işinizi görilir veya okulunuzda olabilirsiniz.

3- Eve geldiğiniz zaman kapıyı açarsınız ve yüzünüzü sırımsıklam yapan bir canavar olmaz.

4- Siz yemeğinizi yediğiniz zaman size bütün tatlılığıyla ve o acınası gözlerle bakan bir yaratık olmaz.

5- Akşam istediğiniz saatte yatabilirsiniz. Çişe götürmeniz ve gezdirmeniz gereken bir fazlalık olmaz. Yatağınıza yattığınız zaman gerim gerim yatabilirsiniz. Yatağınızı paylaşmak zorunda olduğunuz sıcacık, tüylü bir dostunuz yok çünkü.

6- Kedi ve köpek sahipleri, özellikle köpek sahipleri bir şekilde köpeklerini gezdirdikleri, koşturdukları veya oyun oynadıkları için kendileride spor yapıyormuş. Böyle olunca hayvan sahipleri diğer insanlara nazaran 3 yıl daha fazla yaşıyormuş. Kim bu güzel hayatta 3 yıl daha fazla yaşamak ister ki? Çok saçma.

7- Eğer çocuğunuz varsa hele hiç köpek beslemeyin. Neden mi? Çünkü çocuğunuz oyuncaklarıyla oynamak, televizyon seyretmek veya bilgisayar başında saatlerini geçirmek yerine, onlardan daha zararlı, neredeyse bütün gününü geçirecek bir köpek arkadaşı olur. Çocuğunuz köpeğiniz olduğu için onu çok sever ve başka köpekleri, başka hayvanları da çok sever. Böylelikle sevgi ve merhamet duygusu gelişir. Aman yarabbi, bu ikisi ne kadar kötü değil mi? Niye gelişsin ki, niye sevsin ki köpekleri? Çocuğunuz da büyüdüğü zaman aşağıda köpek gezdiren insanlara ” Oradan geçirme köpeğini, çok pis kokuyor ” diyerek halk arasına karışabilir ve sıradan bir vatandaş olabilir. Köpek besleyipte o çok az hayvan severin arasına girmeyi kim ister?

İşte o nedenle, lütfen köpek beslemeyin. Eğer köpek beslerseniz ömrünün sonuna kadar sizi sevecek bir dostunuz olur, sevgi, merhamet, sorumluluk gibi duygularınız gelişir, milletten azar işitirsiniz. Siz siz olun sakın köpek almayın ve beslemeyin.

 16.492 kere okunmuş.

Bu yazıya 13 yorum yapılmış.

 1. evet lütfen eğer bunları beceremiyecekseniz köpek beslemeyin evlat olamayacaksa köpek beslemeyin sıradışı olmayı beceremeyecekseniz duyarsızsanız vicdanınız yoksa köpek almayın beslemeyin

 2. Eğer onunla hayatınızı paylaşamayacak ona bakamayacaksanız, eziyet etmiş olursunuz. O da bir canlı, en az sizin kadar ihtiyaçları var…

 3. Bence çok saçma.Ne güzel olur canınız sıkıldığında oyun oynayacak bir arkadaşınız olur sosyal hayatla ve arkadaşlarla daha çok görüşülür can sıkıntısından evde durmaktansa dışarı çıkıp biraz hava alırsınız ve gerçekten hayvanınızı seviyorsanız zaten ondan hiç bıkmazsınız

  • Yazımızı lütfen iyi okuyun :)

  • YANNIS DUSUNU YOR SUNUZ KOPEKLER DOSTUR ARKADAS TIR ONA BAKA MAYACAK SANIZ ALMAYACAK SINIZ KOPEKLER ZAMMAN GECIR MEK ICIN ALIN MAZ KOPEKLE ICLI DIS LI OLAMANIZ LAZIM

 4. Bence köpek beslemek hiç de kötü birşey değil.Evde köse köse oturmaktansa canınız sıkıldığında köpeği dışarı çıkarabilirsiniz,sosyal hayatta ve arkadaşlarla iletişimi güçlendirirsiniz,evde yapacak birşey olmadığında da köpekle oynayabilirsin.çünkü köpekler çok iyi hayvanlardır ve en iyi arkadaşlardır.Zaten bir hayvanın varsa ve onu gerçekten seviyorsan ve severek ona bakıyorsan zaten emin olun ne olursa olsun ondan korksanız bile birgün anlaştığınızda çok seveceksiniz ve onu ömür boyu koruyup kollayacaksınız.

 5. bence köpek beslemek çok güzel.çünkü hep yanınızda olacak bir arkadaş var.benim 3tane köpeğim var ben yanlarına gidince hemen benim yanıma gelip benimle oynuyorlar.ve köpekler hakkında yazılan yukarıdaki yazılar çok saçma ve kesinlikle yanlış sizi yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar arkadaşlar.ve köpek almayın diyenleri bi elime geçirirsem elimden kimse alamaz!!!!!
  :)

 6. ya adam bu yazıyı zaten kinayeli yazmıs beslemeyenlere tepki olarak sizde tutmus bu yazıyı yazanı eleştiriosunuz eger algı kapasiteniz bu kadarsa gercekten beslemeyin :D

 7. Çok güzel ironiler yapmışsınız. Bu yazıyı yazıp köpek aldığım için beni 2. kez mutlu ettiğiniz için teşekkür ederim

 8. Sizi ne iş yaptığınıza, bankadaki birikiminize ve tipinizin nasıl olduğuna bakmadan sevecek ve sizin dünyanın en harika insanı olduğunuza inanacak bir dosttur. İnsanın kendi annesi babası bile evladını sevmek için bir sürü şey beklerken, bir köpeğin sizden tek beklentisi onunla yapacağınız yürüyüşler ve ona vereceğiniz sevgidir.
  Bir söz var: Kalbimizin derinlerinde, köpeğimizin sevgisine layık olmadığımızı biliriz. Ama belki bir gün, onlar sayesinde, onların zannettiği kadar iyi bir insan olabiliriz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Current day month ye@r *