Köpekler Evde Sıkılmasın, Dog Tv İzlesin

 Ergin
 25 Mayıs 2012

Arkadaşlar, Amerika’da köpekler için kanal çıkmış. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi ” Dog TV “. Bu kanal tabii ki bizim izleyeceğimiz şekilde değil onların izleyeceği şekilde dizayn edilmiş. Yani şöyle; köpeklerinizin görebileceği renklerle ayarlanmış, onların ilgisini çeken objeler ve sesler yerleştirilerek köpeklerin ilgisini çekmeyi başarabilmişler. 9.99 USD karşılığında 1 ay abone olabiliyorsunuz. Resmi sitesinde Dog TV’ye sorular sorulmuş ve cevapları verilmiş. Çeviri tamamen bu siteye aittir. ;) Sizinde ilginizi çekebilecek bir kaç soruyu aşağıya özetle çevirerek yazıyorum.

1- Köpekler gerçekten TV izlerler mi?
-Evet izlerler. Köpekler, kediler ve daha bir çok canlı hareket eden her şeye ilgi duyarlar. Youtube’de 5000e yakın köpeklerin TV izlediğine dair videolar mevcut.
2- Neden Dog TV köpekler içi iyi?
-Çünkü Dog TV, tamamen köpeklerin görebileceği, duyabileceği ve ilgisini çeken, onları rahatlatacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu program köpeklerinizi pozitif ruh haline sokuyor, stresten uzak tutuyor. Köpekleriniz bu sesler ve müzikler sayesinde rahatlıyor.
Diğerleri Dog TV’yi nereden elde edebilirim gibi sorular falan var. Kısaca Dog TV şu demek arkadaşlar; köpekleriniz için özel görüntülere sahip. Yani köpekler renkleri bizim gördüğümüz şekilde görmüyor. O nedenle Dog TV köpeklerinde aynı bizim görebildiğimiz gibi görmelerini sağlamışlar. Bu videolarda köpeklerin ilgisini çeken şeyler koymuşlar. Ayrıca ses ve müzikte yüklemişler. Bu ses ve müzikler köpeğinizi stresten uzak tutuyor, rahatlamalarını sağlıyor. Böylelikle köpeğiniz siz evde yokken bir yerleri kemirmek yada havlamak yerine, rahat bir şekilde televizyonu izleyerek sizi bekliyor. Aynı sizin gibi benim de aklıma şu soru takıldı. Bu Dog TV sadece Amerika’ya özelse biz ne yapacağız? Arkadaşlar, ileride eminim Dog TV’nin videoları bir çok video sitesine düşer. Bizde onları indirip, CD’ye çekip televizyonu açarak köpeklerimize izletebiliriz.a

 935 kere okunmuş.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Current day month ye@r *