Pitbullar Hakkındaki Gerçekler

Bildiğiniz gibi son zamanlarda pitbulları toplatma ve öldürme yasası tasarısı ortada. Bu yasanın çıkarılmasının istenmesinin nedeni ise pitbulların çok saldırgan olduğu. İşte tam olarak olayda bu. ” Pitbullar saldırgan olduğu için yasak ” halk arasında söylenmiş bir şey. Aslında pitbullar saldırgan olduğu için yasaklanmıyor arkadaşlar. Aslında pitbullar diğer köpeklerden farklı olarak acıya dayanıklı bir köpek olduğu için yasaklanıyor. Yani bir rotweiller ile pitbull arasında dağlar kadar fark var diyebiliriz. Siz bir demiri rotweillerin kafasına vursanız viyaklayarak oradan kaçacaktır,

ancak bir pitbulla ne kadar vurursanız vurun o hiç bir şekilde sizden uzaklaşmayacak, aksine daha fazla saldıracaktır. Yani bir pitbull size saldırdıysa ondan kurtulma şansınız çok düşüktür. İşte bu nedenle pitbullar yasaklanmak istiyor. Tabi pitbullar acıya dayanıklı tek ırk değil. Bunun yanında ” American Pitbull Terrier, Dogo Argentino, El Presa Canario, Cane Corso ” ırklarıda acıya dayanıklı ırklardandır. Sitemizde dünyada yasaklanan ırklar hakkında konumuz mevcut. Şimdi bu isimlere dikkatli bakın ve tekrar o konuya bakın. Bu ırklar bir zamanlar yasaklanmış ve hala yasak kararı sürdürülen ırklar arasında. Aslında pitbullar ve saydığım bu köpekler saldırgan olduğu için değil, acıya dayanıklı oldukları için yasaklanıyor. Ha tabi saldırgan değiller demiyorum. Ancak hiç bir köpek sebepsiz yere size saldırmaz. Köpeğinizin saldırgan olması köpeğe ve köpeğin ırkına göre değil, sahibine bağlıdır. Bir pitbulu gördüğünüz zaman onu sevmek isteyebilirsiniz. Ancak köpeklerden korkan, daha doğrusu pitbullardan korkan bir insan pitbulları sevmemelidir. Eliniz titreyerek bir pitbula yaklaşmamalısınız. Çünkü köpekler ondan korktuğunuzu hisseder ve özellikle pitbullar kendisinden korkan insanlara saldırmak isterler. O nedenle bir pitbulu sevecekseniz ondan korkmadığınızı ve ondan üstün olduğunuzu ona kabul ettirmelisiniz. Bunun için kendinizden emin bir tavırla sevebilirsiniz. Eğer ki böyle davranırsanız, kedi gibi uysal olabilirler.
Ayrıca bir çok pitbull besleyen insanlar, kimliklerine ” Safkan Pitbull, Pitbull ” değilde başka ırklar yazdırıyorlar. Köpeğiniz görünüşte pitbull olabilir ancak uzman bir veteriner aşı karnesine ” Kırma, boxer yada başka bir cins ” yazarsa kimse onu sorgulayamaz. O nedenle pitbull yazdırmayı tercih etmeyin. Yasak olmayan ırklar yazdırırsanız köpeğinizi korumuş olursunuz. Şimdi pitbulların neden yasaklandığının daha doğrusu yasaklanmaya çalışılmasının nedenini öğrenmiş oldunuz.

 9.639 kere okunmuş.

Bu yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. bunu bir çok yasaklı ırk sahibi yapıyor ama yine de bu sırrı açıkça söylemeseydiniz. köpek karnelerindeki bu değişime de bi kulp bulacaktır yetkililer.İlerde onada sorun çıkarırlar.Dua edelim de bu yazıyı okuma şannsları sıfır olsun.

 2. Yetkililerin bu yazıyı okuyacaklarını ben hiç sanmıyorum.
  Eğer ki bu sırrı söylemeseydik kimsenin haberi olmayacaktı. Elbet bir çözüm uyduracaklardır ancak şuanda güvenli yöntem bu. O nedenle biz şimdilik böyle yapmaya devam edelim.

 3. Her ne sebeple olursa olsun, medenî bir topluma yakışacak hareket değildir canlıların hayatına son vermek.
  Büyük devlet olmak işte budur, bünyesindeki tüm canlıların yaşam hakkını koruyabilmek.
  Cengiz Kaan o yıllarda bile gereksiz yere hayvan öldürmeyi yasaklamışken, Fatih Sultan Mehmet Han bir ağaç kesenin cezasını idam olarak belirlemişken…. 21. y.y.’da canlıları katletmek, insanlık adına bir utançtır.
  Böyle bir bahane olabilir mi hiç?; “acıya dayanıklı diye öldürülsün” !
  Bu, şu demektir; kendi evladına zulmeden, döven, işkence ve tecavüz eden ya da kötü yetiştiren anne babaları değil de, çocuğu alıp cezalandırıyorsunuz !
  Şayet medeni bir toplum ve büyük bir devlet iddiasında isen, mağdur olanı değil, suçluyu cezalandır ve canlıları yaşat…

 4. bence yasaklanmaları yüzde yüz şart

  • Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsunuz Murat bey?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Current day month ye@r *